Onesip Coffee

Foto: archiv Onesip Coffee

Foto: archiv Onesip Coffee

Malý espresso bar, který nedostatek prostoru nahrazuje profesionalitou personálu a láskou k řemeslu.

Ať si kdo chce co chce říká, takových podniků jako je Onesip, je u nás zatraceně málo. Dveře se tu netrhnou, ale pro hosty se tu vždycky najde precizně připravená káva a úsměv. Jediným hendikepem tohoto espresso baru je jeho velikost. Najdete tu tři židle u okna a na dlouhé vysedávání s přáteli u kávy to tedy není.

Majitelé Zdeněk a Adam, kterým už nějakou dobu dělá za barem společnost i krásná Diana, jsou perfekcionisté. Všechno tu má svůj řád a své místo. Ve Onesipu servírují pravidelně kávy ze dvou pražíren – britské Round Hill Roastery a české Candycane coffee, ve které mají pánové svůj podíl. V posledních měsících je doplňují ještě zrna z kodaňské Coffee Collective. Co je právě na mlýnku, se dozvíte na místě nebo na sociálních sítích kavárny, které informují o všem podstatném, včetně dodávek čerstvé kávy nebo výběrových čokolád z produkce brněnské Ajaly patřících mezi doplňkový sortiment.

Sedmnáct metrů čtverečních prostoru neumožňuje žádné vyskakování ani hostům ani baristům. Na vitrínu na sladkosti se ale místo našlo a tak si ke kávě můžete dát i koláč, sušenku nebo kousek dortu. V neděli bývají skvělé arašídové věnečky a občas ozvláštní nabídku i něco výjimečného.

Vedle stabilní vysoké kvality kávy mě tu baví i atmosféra. Schází se zde pražská foodie komunita, zaměstnanci okolních podniků Ambiente, novináři i umělci. Zní to možná příliš sluníčkově, ale co naplat, když tu prostě není co kritizovat. Naopak, dokáží tu vymyslet velké věci i s málem. Dříve se mi tu líbila práce s cascarou, která je momentálně na blacklistu EU. Na vaječný koňak sice unie klade také určité nároky, ale co je po jméně, když to dobře chutná. Advent pro mě každoročně začíná právě cappuccinem s domácím vaječným koňakem, kterým ve Onesipu navazují na tradici založenou kavárníkem Karlem v dnes už uzavřeném Al Cafeteru. Pokud vám každý rok přijde, že vám k vánoční náladě něco chybí, je to právě vánoční cappuccino v Haštalské ulici.

Nezbývá než doufat, že se Adamovi se Zdeňkem podaří najít další zajímavý prostor, možná i o pár metrů větší, aby mohli kávou potěšit také hosty v jiné části metropole. Nechci radit, ale na Praze 5 je dobré kávy pořád ještě málo.


Onesip Coffee

Haštalská 755/15, Praha 1
+420 605 411 441
love@onesip.coffee
onesip.coffee