Monogram Espresso Bar

Foto: archiv Monogram Espresso Bar

Foto: archiv Monogram Espresso Bar

Brno – kaváren všude plno, ale Monogram je výjimečný servisem i stabilní kvalitou kávy.

Když jsem se dozvěděla, že Adam Neubauer - usměvavý a pokorný barista, kterého jsem byla zvyklá vídat v Emě - opouští Prahu a stěhuje se do Brna, bylo mi to upřímně líto. Některé změny prostě nejsou k lepšímu. Ale zatímco česká metropole přišla o výjimečného baristu, ta moravská získalo výjimečný espresso bar. A jí mu to nakonec přeju. Protože v dobách, kdy vlaky staví na hlavním nádraží, to vezmu od vlaku zkratkou přes obchoďák rovnou na Kapucínské náměstí, dám si v Monogramu cappuccino a většinou i dort a teprve v tu chvíli vím, že jsem v Brně a zas bude dobře.

U dlouhého společného stolu zpravidla vidím nějaké známé tváře lidí ze zdejší foodie scény a trošku závidím těm, na které zbyla místa u barového pultu, odkud lze krásně koukat baristovi pod ruce a ještě se kochat dorty ve vitríně. Výhody: skvělá atmosféra, perfektně připravená káva, nabídka všeho, co můžete potřebovat na její domácí přípravu. Nevýhody: je to v Brně a tam se dostanu jen jednou za několik měsíců.

Espresso bar je sice malý, ale dost velký na to, abyste tu mohli v klidu posedět. Káva je samozřejmě základem nabídky. Batch brew pro ty, kteří spěchají, ale potřebují svou dávku kofeinu. Manuálně připravované alternativní metody pro ty, kteří si spolu s kávou chtějí vychutnat pohled na její přípravu. Espresso a od něj odvozené nápoje pro milovníky klasiky. A Irská pro ty, co to mají na háku a vědí, co je dobré. A že tady to dobré opravdu je! Smetana se připravuje v shakeru, káva servíruje v elegantním skle a když už začnete s alkoholem, můžete následně přejít ke sklence vína, případně řemeslného piva. Myslí tu na všechno.

Především ale na spokojenost svých zákazníků a kvalitu podávané kávy. Neexperimentují každý týden s kávou z jiné pražírny a spoléhají na britské Hasbean. To ale neznamená, že tu jinou kávu nekoupíte. Naopak, koupíte zde všechno, co se vám může doma na přípravu kávy hodit, a ještě vás naučí, jak na to. Pro nabídku kurzů přípravy kávy, se vyplatí sledovat FB profil podniku.


Monogram Espresso Bar

Kapucínské náměstí 12, Brno
+420 603 282 866
monogramespressobar.cz