La Finestra in Cucina

Foto: archiv La finestra in cucina

Foto: archiv La finestra in cucina

Okno do italské kuchyně Riccarda Lucqueho.

La Finestra si celých 10 let své existence bez jakýchkoliv výkyvů v kvalitě drží pevnou pozici mezi předními pražskými restauracemi. Kuchyně staví na prvotřídních surovinách jasného původu dovážených zejména z Itálie a jejich poměrně jednoduchém zpracování tak, aby chuť výchozích ingrediencí zůstala jasně čitelná.

Kromě nabídky z jídelního lístku, který se průběžně mění podle aktuální sezóny, bych vaší pozornosti zejména doporučil možnost vybrat si a nechat si dle chuti připravit čerstvou rybu nebo vyzrálý steak. Oboje je většinou k dispozici ve velikostech pro jednoho, dva nebo tři jedlíky a určitě platí, že společné vybírání a následné sdílení jídla s přáteli umocňuje příjemný zážitek z návštěvy restaurace. Každý konkrétní steak i rybu vám obsluha na požádání do detailu odprezentuje, doporučí nejvhodnější způsob přípravy, přílohu i víno.

Já si ve Finestře nejčastěji dávám rybu, protože dobře udělaná a ulovená na volném moři je v pražských podnicích stále spíše výjimkou a zde jsem nikdy nezaznamenal jakýkoliv problém v kvalitě. Moje nejoblíbenější úprava jemných bílých ryb, jako mořský vlk, je pečení v soli. Je to asi nejšetrnější úprava vůbec, kdy je ryba zakrytá krustou ze soli a podrží si svoji šťávu po celou dobu pečení, které, pokud se nepřežene, je zárukou dokonale šťavnatého masa. Zejména mořského vlka doporučuji vybrat většího a sdílet mezi 2 až 3 lidmi, protože čím větší vlk, tím pevnější a chutnější má maso.

Další skvělá úprava vhodná zejména pro ropušnici je pošírování s olivami, rajčaty, kapary a mušlemi. Sice potrhá rybě kůži, ale vůči masu je to nesmírně šetrný způsob přípravy, který opět zaručuje šťavnatý výsledek. Navíc vznikne vynikající omáčka, která v sobě spojuje chutě všech použitých surovin. U ropušnice opět doporučuji vybrat větší rybu, protože na její hlavě pak dokážete najít pěkně masitá líčka, která považuji za mimořádnou pochoutku.

Protože příprava ryb vyžaduje svůj čas, je víc než příjemné si čekání zkrátit lehkým předkrmem a první lahví vína. Jako předkrm bych určitě doporučil malou porci domácích těstovin nebo některého skvělého risotta.

Za pozornost určitě stojí i vinný sklep. Jednak si můžete dát řadu dobrých vín i po skleničce, ale pokud jdete do Finestry v menší či větší skupině, budete mít jistě prostor na pár lahví. Zajímavá jsou italská vína od menších vinařů, zejména doporučuji svěží a minerální vína z oblasti Alto Adige, která se skvěle párují s rybami a mořskými plody.

La Finestra je pro mě už 10 let jedním z mála míst v Praze, kam rád zajdu, když dostanu chuť na steak z pořádně vyzrálého hovězího nebo na čerstvou, skvěle připravenou rybu. Kvalitní ryby chytané na moři jsou drahé všude na světě, takže pokud se vydáte tímto směrem a jídlo doprovodíte dobrým vínem, je potřeba počítat s cenou 1 500 až 2 000 Kč na osobu. Se dvěma chody z normálního jídelního lístku a sklenkou vína se dostanete bez potíží pod 1 000 Kč na hlavu.


La Finestra in Cucina

Platnéřská 13, Praha 1
+420 222 325 325
lafinestra.lacollezione.cz