Kuchyň

Foto: Filip Šlapal

Foto: Filip Šlapal

Vydatné české jídlo v těsném sousedství Hradu.

Najít na Hradčanech místo, kam byste bez větších obav mohli zajít na oběd nebo večeři, nebylo mnoho let nic snadného. Už pár měsíců ale situaci v těsném sousedství Pražského hradu zachraňuje Kuchyň. Nachází se ve spodní části Salmovského paláce - vstup hledejte hned za zády sochy TGM - a je poměrně prostorná. Staré klenby, bílé stěny, spíše chladné barvy a žádná zdobnost. V létě ke třem místnostem uvnitř připočítejte i sezení venku, odkud je přes střechy malostranských domů a paláců úchvatný výhled.

Zdejší nabídka, vycházející především z tradiční české kuchyně, se průběžně mění. Když vás obsluha usadí ke stolu, představí vám aktuální předkrmy. S hlavními jídly a přílohami si ale budete muset poradit tak trochu sami - vybírají se přímo z hrnců a pekáčů u velké plotny, kam vás číšník nebo číšnice ve vhodnou chvíli dovedou a pokrmy vám představí. Soustřeďte se, dobře poslouchejte a snažte se dostat co nejblíž - všechno se odehrává poměrně rychle a na dlouhé rozmýšlení není čas.

Stylem a úrovní vaření je Kuchyň blízko dalšími podniku z rodiny Ambiente, Lokálu. I tady očekávejte spíš těžší a převážně masitou stravu, byť alespoň jedna varianta pro vegetariány se vždy najde. Plotna navíc ovlivňuje i složení menu v tom smyslu, že jídla musí nějakou dobu vydržet ve slušné kondici pod pokličkou.

O co komplikovanější je způsob výběru, o to jednodušší je to tu s cenami - stejnou mají všechny předkrmy (148 Kč), hlavní jídla (225 Kč), speciality (345 Kč) a dezerty (118 Kč). Novinkou je možnost dopřát si „hostinu“ - tedy výběr předkrmů, polévku, hlavní jídlo (případně dvě poloviční porce) a dezert - za 498 Kč. Podlévat můžete plzeňským Prazdrojem nebo černým Kozlem, případně několika málo tuzemskými víny a destiláty.

Při naší poslední večerní návštěvě v tříčlenné skupince jsme na uvítanou na jednu stranu dostali panáka medoviny a na druhou velmi jasné doporučení, abychom si pokud možno všichni objednali hostinu. V jejím rámci nám pak na stole přistál nejprve talíř s výběrem tří předkrmů - nakládaná řepa, drůbeží paštika a talián s vejmrdou, k tomu pár kousků chleba. Příjemný a poměrně lehký start s jemnými chutěmi - po ostrém křenu ve vejmrdě zdánlivě ani stopy. A bohužel ani po talířích pro jednotlivé strávníky.

Voňavou maminkovskou hrachovku přinesla obsluha v polévkové míse s pokličkou a sběračkou, před nás položila talíře s uzeným masem a hráškem - obsluž se a sněz, co můžeš.

U plotny jsme si pak vybrali hovězí karabáček na smetaně (čili zdejší podobu svíčkové), jemné a voňavé zadělávané dršťky, vydařený hovězí guláš a jako bezmasou variantu segedínský guláš s hlívou ústřičnou. Až na poslední jmenovaný (a nepříliš dobře chutnající) pokrm šlo o poctivě připravené a poměrné hutné klasiky, jen mírně vylepšené. Dobré, ale nijak výjimečné.

Ochutnali jsme i oba dezerty daného večera, tvarohový koláč s hruškou i kandovanou dýni s pacholíkem, ale nestály, popravdě řečeno, za zmínku. Ostatně podobně jako obsluha, která byla poněkud odtažitá a roztržitá - občas na něco zapomněla, jindy si nás delší dobu nevšímala.

Zážitek z Kuchyně může být do značné míry ovlivněný očekáváním. Pokud jdete jednou za čas s přáteli nebo třeba hosty ze zahraničí za vydatným středoevropským jídlem, ke kterému si rádi dáte dobře ošetřené pivo, přičemž vám nevadí špetka dobrodružství, bude se vám v Salmovském paláci líbit. Ovšem v případě, že míříte za výjimečným prostředím a pokrmy, tento podnik vás asi neoslní - podává to, co by správně měla nabízet každá slušná česká restaurace, která chce hrát na tradiční strunu, jen si za to účtuje o něco víc.


Kuchyň

Hradčanské náměstí 186/1, Praha 1
+420 735 152 891
kuchyn.ambi.cz