Kohout na víně

Foto: archiv Kohout na víně

Foto: archiv Kohout na víně

Nápadité menší porce jídla umožňující ochutnat více chodů. Skvěle zvládnuté vinné párování.

Závidět by se nemělo. Ale Brnu může zbytek republiky Kohouta na víně závidět zcela nepokrytě. Fine dining za velmi přijatelné ceny se u nás stále ještě nesnadno hledá. Příjemně a neformálně pojatý prostor dává návštěvníkům možnost zastavit se třeba jen na skleničku. Restaurace se označuje jako ,,art wine restaurant”, což vysvětluje důraz, který je tu na víno kladen. Máte-li rádi naturální, budete odcházet nadšeni. Ale výběr nepokulhává ani tehdy, když preferujete klasické vinařské technologie. Víno je tu zážitkem samo o sobě, ale mnohem lepší je vyhradit si více času a užít si ho v párování se zajímavými pokrmy.

Vyzkoušeli jsme tu dvanáctichodové degustační menu, z něhož mi v paměti utkvěla třeba domácí ricotta s meruňkami a levandulí a sleď s kimchi. Obojí velmi jemných chutí, možná až přespříliš. Nebo velice povedený topinamburový krém, jehož hladkost texturně vyvažovaly lískové oříšky. Paštika z foie gras v prezentaci atakovala nejvyšší představitelnou dokonalost. Každý z chodů byl překvapivý a zábavný.

Ještě v první polovině loňského roku jsem Kohoutovi vyčítala nedostatečnou průraznost chutí. Výtka však padla s poslední návštěvou, která mě přesvědčila o tom, že pracovitost a nadšení kuchařského týmu s postupujícím časem přinesla výsledky.

Tentokrát jsme zvolili z à la carte menu. Do kolen mě dostal už předkrm, což byla pečená dýně hokkaido s domácím superkémovým sýrem, bylinkami a oříšky. Hodně svým pojetím připomínala blízkovýchodní styl vaření Yotama Ottolenghiho, což je v našich končinách vždy vítaným zpestřením. Dále jsme ochutnali variantu na boršč, což ovšem znamenalo chuťově maximálně dotažené consommé s perfektně měkými kousky masa a chutí červené řepy jen v pozadí. Rybí a masový chod vždy kombinoval měkkost masa, výrazné zeleninové pyré a křupavý akcent syrové zeleninové ruličky a populárního chipsu. Vše dotaženo bylinkami. Dezerty na závěr se pak vyznačovaly dokonalou prezentací, aniž by u nich chuť hrála vedlejší roli.

Kohout zraje jako francouzské víno a entuziasmus celého týmu výsledný efekt z návštěvy umocňuje. Velmi dobrý poměr kvality a ceny.


Kohout na víně

Dům umění města Brna, Malinovského nám. 652/2, Brno
+420 777 904 570
info@kohout-na-vine.cz
kohout-na-vine.cz