Kantýna

FOTO: Filip Šlapal

FOTO: Filip Šlapal

Následnice Čestru: špičkové pečeně v kulisách samoobslužné jídelny.

Když v březnu 2017 z důvodu rekonstrukce zavírala své dveře proslulá restaurace Čestr, vědělo se, že řetězec Ambiente chystá podnik, který pečeně a steaky převezme do svého štítu a bude je nabízet zákazníkům dál. Zanedlouho se otevřela Kantýna: podnik na pomezí jídelny, řeznictví a výčepu, kde si můžete dát jídla povědomá z legendárního Čestru a příkladně ošetřené pivo.

V první místnosti restaurace si u řeznického pultu vyberete maso a uzeniny na doma, steak, který vám ugrilují ke konzumaci v restauraci nebo třeba skvělou českou variaci na hamburger s vyzrálým šťavnatým hovězím masem, domácí hořčicí, nasládlou cibulí, nakládanou okurkou, to vše v jemné máslové žemli, která masu poskytne skvělou oporu po celou dobu konzumace.

Další místnost je srdcem podniku. Dominuje jí rozměrný mramorový stůl, u kterého jedí hosté, na které se nedostalo místo k sezení v poslední třetí místnosti restaurace (večer to bývá pravidlem, rezervace tu vcelku pochopitelně nepřijímají, stoly se uvolňují docela rychle). Naproti sobě je tu jednak pult s pečeněmi a hotovými jídly a jednak výčep s ukázkově čepovanou plzní.

Vřele doporučuji v měděném rendlíku podávanou silnou hovězí polévku s velkými kusy masa a zeleniny, která vydá za celý oběd. Skvělá jsou dušená hovězí masa s tatarskou nebo kávovou omáčkou (silným masovým základem s kousky loje a lehkým náznakem chuti kávy) nebo vepřové pečeně s kyselou nebo pečenou zeleninou, bramborákem nebo míchaným či okurkovým salátem.

Předkrmová jídla, například vynikající carpaccio s parmazánovou majonézou a bylinkovým olejem nebo tatarák netradičně ochucený citronovou kůrou a nakládaným pepřem, stojí okolo 200 Kč, výběr z pečení a dušených mas pak stojí dle váhy, běžná porce s omáčkou a přílohou vyjde na zhruba 350 Kč. Od otevření restaurace si ceny postupně několikrát poskočily, zejména dražší pečeně tak v poměru k ceně již bez výhrady doporučit nemohu.

Restaurace kombinuje samoobsluhu - jídlo si u pultů vyberete a sami donesete - s prvky klasického servisu: číšníci a servírky vám donesou nápoje a s často kolísajícím zájmem pečují o vaši spokojenost u stolu.

Kantýna mezi českými restauracemi zaujímá nezastupitelné místo. Nabízí špičkové steaky a pečeně v nápaditých kulisách s netradičním servisem. Budete-li mít štěstí na číšníka u stolu a nenachytáte-li se na pečeni za 195 Kč/100 g, budete odcházet spokojeni.


Kantýna

Politických vězňů 1511/5
110 00 Praha 1
kantyna@ambi.cz
kantyna.ambi.cz