Kafe Karlín

FOTO: ARCHIV KAFE KARLÍN

FOTO: ARCHIV KAFE KARLÍN

Minimalistický kávový zážitek, na jehož kvalitu je stoprocentní spolehnutí.

Konzistence, které dosahují všechny kamenné i mobilní provozy, dnes už můžeme klidně říct „skupiny Kávový Klub“, je až zarážející. Kombinace jmen Adam + Zdeněk v českém kávovém světě prostě skvěle funguje.

Dokazují to pánové ve Onesipu a ještě o pár let déle o tom přesvědčují hosty Adam Dvořák a Zdeněk Smrčka. Od dob, kdy druhý jmenovaný bodoval v soutěži Barista roku, se toho změnilo hrozně moc. Třeba to, že už dávno nesoutěží, ale porotcuje. Patří jednoznačně mezi naši kávovou špičku a s Adamem vybudovali mikrosvět, který začátkem ledna rozšířili o vlastní pražírnu kávy Respekt Coffee

Vlajkovou lodí o velikosti motorového člunu zůstává karlínské Kafe Karlín. Hned u zastávky tramvaje Karlínské náměstí nabízí kávu v top kvalitě na místě i s sebou. Se sezením se tu příliš nepočítá. KK totiž bylo espresso barem ještě before it was cool.

Na mlýnku lze očekávat kávy z vlastní pražírny a za kávovarem někoho, kdo se bude usmívat (třeba Aničku) a kávu vám připraví s maximálním pokorou k použitým zrnům. Pokud budete opravdu spěchat, dejte si batch brew a utíkejte. Ale pokud mát čas, dejte si irskou! První opravdovou irskou kávu v životě jsem měla právě od Zdeňka a od té doby ji připravuju tak, jak mě to kdysi na kávovém kurzu naučil.

Přestože se oba pánové vypracovali od nuly až na majitele nablýskané pražírny, nezanevřeli ani na práci na farmářských trzích a oba je můžete potkávat s kolegy a stáncích na Náplavce a na Jiřáku. Jejich dalším počinem je Kafe Kolej na Smíchovském nádraží, kde se rozlévá nejlepší káva široko daleko. I nadále pořádají kurzy přípravy kávy a cuppingy, ponovu právě ve vysočanské pražírně. Zkrátka, díky nim je pražský kávový svět o mnoho lepší, a za to jim patří náš respekt.


Kafe Karlín

Sokolovská 46/51, Praha 8
222 311 279
info@kafekarlin.cz
kafekarlin.cz