EMA

Foto: archiv EMA

Foto: archiv EMA

Kávová jistota uprostřed města, kde budete mít občas problém najít místo.

Když EMA na Masarykově nádraží před lety otevřela, způsobila velký rozruch. Espresso bar v berlínském stylu oplýval skvělou kávou a milými baristy. Okamžitě bylo plno a plno zůstává i nadále, přestože se v okolí otevřelo mnoho dalších kaváren. Personál se kompletně obměnil a částečně se změnil i interiér. Pořád se ale můžete spolehnout na dobře připravenou kávu a solidní občerstvení.

Interiérovou devizou espresso baru jsou velké prosklené výlohy, které dovnitř pouští dostatek denního světla. Když vysvitne jarní sluníčko, není nic lepšího než spokojeně usrkávat cappuccino a pozorovat svět za sklem. V létě je to jiná, ale posílené klimatizace dělají, co mohou. Signature prvky podniku jsou dlouhý společný stůl obklopený školními židlemi a žádná wifi. Ostatně EMA není místo, kde by chtěl soudný člověk prosedět hodiny. Na to je tam příliš rušno.

Na rychlou kávu a něco k jídlu sem ale zamiřte bez obav. Obstojně se tu dá zvládnout i pracovní schůzka. Objednává se a platí u barové pultu, ke kterému vás zpravidla dovede kratší či delší fronta. Espresso, nápoje na něm založené i alternativní metody tu dosud připravovali z káv pocházejících z českých i zahraničních pražíren. Vzhledem k tomu, že majitel espresso baru je i hrdým majitelem pekárny a pražírny kávy na pražské Palmovce, dostává se pomalu ke slovu vlastní zrnka z Alf & Bet. Ta, ale i další kávy a čerstvě upečený chléb si můžete koupit i s sebou. Kávu vám tu odsypou do krásných barevných tubusů k opakovanému použití, takže bude styloví a zároveň eko.

Před pokladnou, u které se přijímají objednávky, je prosklená vitrína s nabídkou menších jídel. Frčí tu zapečené sendviče, malé obložené bulky, vždycky je na výběr nějaký hutnější salát na váhu a přes poledne i polévka. Dost možná ale sáhnete po lákavě vypadající české plněné buchtě nebo ovocných koláčích, které vypadají a chutnají jako od babičky.

Přiznám se, že mi chybí staré známé tváře baristů, kvůli kterým jsem se na Masaryčku vracela, a jsem přesvědčená, že úroveň servisu šla dolů, ale EMA stále splňuje mé základní kvalitativní standardy.


EMA espresso bar

Na Florenci 3, Praha 1
+420 730 156 933
ema@prague.coffee
emaespressobar.cz