Café Lounge

Foto: ARCHIV CAFÉ LOUNGE

Foto: ARCHIV CAFÉ LOUNGE

Kavárna, která se proměnila v plnohodnotnou restauraci. Výběrová káva a naturální vína jsou tu standardem.

Od 30. 6. 2019 bohužel mimo provoz.

Lounge původně vznikl jako místo pro podávání snídaní hostům rezidence, ve které se kavárna nachází. Těžko uvěřit, že majitelé neměli s podnikáním v gastronomii zkušenosti a přesto vytvořili promyšlený a fungující podnik. Od začátku vsadili na výběrovou kávu a vlídný personál. K tomu se časem přidala i naturální vína a nakonec i šťastná ruka při výběru šéfkuchaře.

Dnes už se Café Lounge kavárnou asi korektně nazývat nedá. Od brzkého rána se tu podávají snídaně, na které dobře radím dělat předem rezervaci. I za snídaňovým menu stojí šéfkuchař Michal Černý, kterého jste mohli dříve zaznamenat v jeho vlastní restauraci Story na pražských Petřinách. Osobně ale začíná úřadovat v kuchyni až v době obědů, které považuji za jedny z nejlepších v Praze. Jídla jsou stejně precizně připravená jako večer, jen za polední cenu. Menu je pro celé týden stejné, mění se jen polévka. Ceny hlavních jídel se pohybují v průměru kolem 200 Kč přes poledne a kolem 350 Kč večer. Chcete-li si Lounge nezávazně vyzkoušet, je oběd ideální příležitostí.

Poslední dobou začínám jídlům Michala Černého trochu vyčítat stále stejný rukopis. Jako bych je už všechna někdy dříve jedla. Na talíři je vždy perfektně připravené maso, zelenina v několika podobách a obsluha vždy pokrm doplní o samostatně podávanou omáčku, která je sama o sobě dokonalá. A pak si řeknu, co už, vždyť to jídlo je tak dobré a nejím ho každý den, ani každý týden, tak je přece jedno, že se v nabídce opakují tytéž suroviny i jejich kombinace. Byla by ale škoda, kdyby se šéfkuchař se vším, co dovede, neposunul někam dál.

V cukrářské sekci Černému sekunduje Lucie Dvořáková, dříve aktivní foodblogerka píšící jako Chez Lucie. Díky blogu změnila práci a šla za svým snem. Pokud uvažujete o podobném kariérním skoku, zajděte si do Lounge na skvělou laskonku nebo nějaký sofistikovanější dezert a nechte se Lucií inspirovat. Případně si dejte na kuráž pár skleniček vína, obsluha dokáže s výběrem opravdu dobře poradit.

Osobně velmi oceňuji, že Lounge jedním z mála míst, která jsou pravidelně otevřená i během státních svátků.


Café Lounge

Plaská 615/8, Praha 1
+420 257 404 020
cafelounge@prague.coffee
cafe-lounge.cz