Bonvivant's CTC

Foto: Archiv Bonvivant’s CTC

Foto: Archiv Bonvivant’s CTC

Starý známý bar na nové adrese, kterou možná také dobře znáte. Kde byl dříve Lounge Bohemia, je od poloviny prosince 2018 Bonvivant's CTC.

Z Bartolomějské až do Mánesky je to sice kousek cesty, ale ti, kterým od podzimu starý dobrý Bonvivant chyběl, ji budou ještě rádi vážit. Jakmile sestoupí po schodech pod úroveň chodníku, ocitnou se v povědomém prostředí. Stejný, jen na míru novému místu poupravený barový pult i display, a stejný, snad trochu rozporuplný plechový strop. Ale proti gustu… Podstatné je, že zůstalo vše dobré, snad kromě pana Eduarda, který v posledních měsících nebyl k vidění ani na starém působišti.

Prostory jsou nyní výrazně větší, hýřivě barevné a členité. To nejdůležitější se momentálně odehrává v hlavní místnosti s barem, ale projdete-li úzkou chodbou kolem malé kuchyně a dáte-li se doprava, ocitnete se v salónku s dlouhým dřevěným stolem a barovou skříní. Při prosincové otvíračce tu předváděl svou mixologickou magii Pavel Tvaroh, ale v budoucnu bude salónek sloužit jako samostatná součást podniku určená pro speciální akce.

Místa hledejte u baru nebo v jeho bezprostřední blízkosti - tvarově specifické lavice v zadní místnosti jsou poněkud nepohodlné. Ostatně pozorovat barmany při práci je přece skvělá zábava. Zvlášť je-li za barem zkušený Tomáš Palička.

Koncept zůstal nezměněn. Drinky můžete vybírat z krátkého sezónního menu o jednotkách položek, ale ještě lépe se na nich domluvíte přímo s obsluhou. Klasiku tu dobře znají, rádi míchají drinky na míru a pamatují si, co mají jejich hosté rádi. Na lístku zůstal mučenkový House Spritz i populární exotické Endless Summer pro ty, kdo to rádi dlouhé a sladké. Zdobení je minimalistické, chutě a přání hosta hrají prim. Nebojte se vybrat si svou oblíbenou bázi a vyjádřit osobní koktejlové preference - tady hostům věnují patřičnou pozornost.

I nadále platí možnost objednávat drobné občerstvení v podobě tapas, které značí ono „T“ v názvu podniku. Na novém místě už se ale v kuchyni nepřipravují, pouze dotváří.


Bonvivant’s CTC

Mánesova 55, Praha 2
+420 775 331 862
bonvivantsprague.com