Výběr nejlepších kaváren u nás

Sestavila Klára Donathová.

Ruku na srdce, udělat nějaký objektivní žebříček nejlepších českých kaváren je prostě nemožné. Pokoušela jsem se o to opakovaně několik let pro týdeník Euro a pokaždé jsem při tom zažívala muka. Jak srovnávat velké rušné kavárny s kuchyní a velkým počtem zaměstnanců s malými espresso bary, kde kromě majitele obsluhují maximálně dva další lidé? Je fér srovnávat pražské kavárny provozované prominentními pražírnami výběrové kávy a ty v regionech, které doslova bojují o každého hosta?

Vlastní web = vlastní pravidla. Ve shodě s ostatními spoluautory můžu hodnotit podle subjektivně stanovených kritérií, které vyhovují mně, a věřím, že budou i vám. Odděluji tedy kavárny od espresso barů a v obou kategoriích uvádím, co že je na těch podnicích tak skvělého.

Na prvním místě zohledňuji vždy kvalitu připravované kávy. U kaváren, kde se vaří, hraje roli i kvalita jídla. Na druhém místě stojí personál – jeho ochota, znalosti, přístup ke kávě i hostům. Do úvahy beru i prostředí, ale to bývá všude tak vymazlené, že v mém hodnocení nemá velkou roli. Je mi jedno, jestli je podnik minimalistický nebo připomíná obývák z první republiky.


Kavárny

Můj šálek kávy/Místo

Jiná lokalita, jiný vzhled, ale tradičně špičková káva (z produkce pražírny Doubleshot, která obě kavárny vlastní) na všechny způsoby doplněná o dobré snídaně a superzajímavé koktejly na bázi kávy.

Industra Coffee

Unikátní místo mimo centrum kavárenského Brna. Hosty do ní přivádí nekompromisně připravená káva, skvělé sladkosti a ještě lepší nedělní brunche. Škoda, že se tohle skvělé jídlo dá ochutnat právě jen v neděli.

Pikola

Kavárna v rodném městě šumperáku je pro mě absolutní zjevení. Dobře připravená výběrová káva je samozřejmostí. K tomu přidejte krásný interiér a promyšlenou nabídku jídla a dezertů. Vážně stojí za samostatnou výpravu.

Super Tramp Coffee

O pozitivech tohoto podniku se přesvědčuju téměř denně a vím, že kvalita kávy z maďarského Casino Mocca je stabilní. Odolat místním sladkostem s rumovým obláčkem v čele je strašně těžké. A ta zahrádka!

CØKAFE (Poruba)

Ostravě kraluje CØKAFE a já mám obzvlášť ráda to v Porubě. Nejen díky milému personálu, ale i díky interiéru a exteriéru. Tady stojí za vypíchnutí skvělé snídaně a víkendové brunche. O dortech ani nemluvě. Protože, jak tu kdysi psali na tabuli: „Nejlepší sport je kafe a dort!“

Kavárna Pražírna

Vedle dobře připravené kávy mě sem táhne hlavně přátelská atmosféra a kokosové kuličky. K jídlu toho mají ale mnohem víc. Je vidět, že personál za barem si rozumí a dokáže předat dobrou náladu dál.

Canall – coffee, boutique, vintage

Prostějovská tutovka dokáže přitáhnout místní výběrovou kávou od nás i ze zahraničí, domácími sladkostmi i v raw provedení a parádní zahrádkou, na které byste klidně strávili celé léto.

La Bohème Café

V designovém prostředí tu můžete ochutnat výběrové kávy ze stejnojmenné pražírny, dorty, čaje i míchané drinky. Vedle zrn tu nakoupíte i všechny potřebné propriety pro domácí přípravu kávy. K dokonalosti mi schází maličko milejší personál.

Coffee Room

Dost možná nejvíc Instagram-friendly kavárna naštěstí nedělá věci jen hezké napohled. Uspokojí všechny milovníky avokádových toastů a barevných smoothie bowls, ale i ty, kterým jde primárně o kvalitu kávy.

EMA espresso bar

Názvem sice espresso bar, provedením ale spíš kavárna. Nabídka je široká, včetně jídla, a velká část hostů se tu dokáže pěkně rozsedět i u skleničky naturálního vína. Baví mě káva vlastní produkce, o něco méně už časté změny personálu.


Espresso bary

Podniky s minimem prostoru a maximem vyextrahovaným z kávových zrn jsou podle mě nejjednodušší disciplínou. Omezená nabídka i prostor limitují prostoje personálu, nepovedené jídlo, zapomenuté objednávky a podobně. Vyžadují ale dokonale připravenou kávu, kvůli které se do nich hosté budou vracet, i když mají naspěch.

Onesip coffee

Etalon espresso baru. Káva na špičkové úrovni, za kávovarem stále stejné tváře, dobře vybraný doplňkový sortiment, konverzace na úrovni a skvělá atmosféra.

Monogram Espresso Bar

Někde na hraně mezi kavárnou a espresso barem. Krásný světlý prostor s příjemnou atmosférou, skvěle připravenou kávou a dorty, kterým těžko odoláte.

Kafe Karlín

Káva rychlejší než vaše tramvaj a lépe připravená než leckde jinde. Zrna z vlastní pražírny, domácí sladkosti a usměvaví profíci za kávovarem. Žádné kompromisy v kvalitě.

Espresso Bar v Alza.cz

Jistota při čekání na vyzvednutí objednávky, ale i důvod vypravit se do tržnice. Rychlá káva v kvalitě, na kterou je spolehnutí, věneček s arašídovým krémem a další dobroty, na které jste v kavárnách Doubleshotu zvyklí.

Sweet City: espresso bar & obchod

Liberecká stálice, i když mimo centrum. Patří k pražírně Nordbeans, nakoupit tam tak můžete čerstvě pražená zrna z jejich produkce a vše na domácí přípravu. Na místě si dáte skvěle připravenou kávu, dorty i chleby s pomazánkou. Je trochu na pováženou, zda ji řadit mezi espresso bary či kavárny.

Sólista Espresso Bar

Miniprostor na Letné, kde z kávových zrn dokáží dostat maximum. Pro rychlou kávu a úsměv zamiřte právě tam.

Čerstvý Boby

Obchod s kávovými zrny a proprietami, kde jen tak mimochodem připravují také skvělou kávu. Když jsem v Ostravě, nikdy se tu nezapomenu stavit.

Kafemat

To místo, které byste chtěli mít v domě nebo alespoň v ulici. Schází se tu místní včetně psů a dětí, ale vždycky tu mají příjemnou atmosféru a dobrou kávu. A k ní i něco sladkého.

Traffic Coffee

Do detailu promyšlený maličký espresso bar, který už pár let dělá z Olomouce ještě hezčí místo k životu. Káva, sušenky, koláče, limonády a úsměvy.


Restaurace Pavillon

Foto: archiv Restaurace Pavillon

Foto: archiv Restaurace Pavillon

Brněnská restaurace, kterou stojí za to znát.

Pavillon je bez nadsázky legendární podnik, jehož předchůdce, restauraci U Kastelána, proslavil kuchař Michal Götz. Již při tvorbě loňské ročenky jsme zvažovali, zda nemá být součástí žebříčku nejlepších mimopražských restaurací. Zůstal však těsně mimo top desítku. Při své nedávné cestě do Brna jsem se rozhodl podnik znovu prověřit.

Již v samotné kategorizaci Pavillonu není naše hodnotitelské plénum zcela jednotné — restaurace totiž balancuje na hraně casual a fine dining. Historická funkcionalistická budova bývalé Zemanovy kavárny v parku Koliště propůjčuje podniku velkorysý světlý interiér, kde množství obrazů, decentně založený servis a bílé ubrusy vytvářejí starosvětskou sváteční atmosféru. Uvolněný, milý personál ubírá na zdánlivé škrobenosti, a i proto jsme se v pondělí večer ve zcela zaplněném podniku cítili velmi dobře.

Na výběr má host (mimo obligátního à la carte) ze sedmichodového a pětichodového degustačního menu. (Je mistička deklarovaného ovocného sorbetu - ve skutečnosti spíše granity - před hlavním masovým jídlem vážně plnohodnotný chod?) Vinným párováním jsou až na dezertní výjimku moravská vína konvenční produkce v úrovni odpovídající surovinám, hotovým chodům i podniku.

Z předkrmů nejvíce překvapil chřestovo-pórkový krém. Moje obavy, že pórek nebude jemnému chřestu parťákem, jenž jej nepřebije, byly liché. Polévka byla hustší, než by se na fine diningový krém slušelo, byla však přiměřeně nasládlá, velmi svěží a chuťově nad očekávání intenzivní. Jedno z milých překvapení večera.

Nepřekonaným pro mě zůstal první masový - rybí - chod: královský krab se špenátem, stařeným žloutkem a vlažným chřestovým salátem, svěží jarní přílohou s příjemně kyselým dresinkem, která umožnila zářit krabímu klepítku s máslovou omáčkou a hoblinami žloutku. À la carte stojí tento chod 550 Kč. To rozhodně není při zemi, ale jako součást degustačního menu měl chod mimořádně příznivý poměr cena/výkon.

Hlavním chodem a zamýšleným zlatým hřebem degustačního menu měla být pečená jehněčí kýta s petrželkou, pečenou bramborou a pecorinem. Jídlo bylo provedeno bez zásadních výhrad, talíř vypadal velmi hezky, wow efekt se však nedostavil. Je otázkou, zda má degustační menu gradovat jídlem, kde roli jedné z omáček tvoří jogurt, jehněčí kýta byla na hranici tolerovatelné suchosti a v kombinaci s pyré ze zelené petržele bez dalšího ochucení působil chod trochu dietně.

Brněnský Pavillon je dle mého názoru navzdory drobnostem škoda neznat. Je to podnik, kde si v krásném prostředí můžete za celkem slušnou cenu užít sváteční večeři, bez většího rizika výraznějšího rozladění. Na druhou stranu v této cenové kategorii nalezneme v okolí beze sporu podniky, kde vás samotné jídlo zřejmě potěší víc.


Restaurant Pavillon

Jezuitská 6, Brno
+420 541 213 497, +420 607 005 905,
info@restaurant-pavillon.cz
restaurant-pavillon.cz